Рекомендації батькам для збереження та підвищення мотивації до навчання у здобувачів освіти початкових класів

Дата: 18.01.2024 16:16

·   Проявляйте інтерес до навчання дитини (розмовляйте про відносини у школі, вивчайте підручники, читайте книги дитини тощо).

·  Не лякайте труднощами, які можуть виникати під час навчання.

·  Не підміняйте собою вчителя (не вимагайте від дитини більше, ніж їй задано; не надавайте суперечливі з учителем знання та вміння).

·  Контролюйте час (не більше 2-х годин підготовки уроків або з перервою 30-40 хв перед наступним періодом розумової роботи) і якість виконання домашнього завдання (спільно вирішуйте важкі ситуації, але не замість дитини).

·  З повагою говоріть про школу, вчителів, однокласників у присутності дитини та з нею.

·  Обговорюйте життєві плани та мрії, визначайте їхній зв'язок із результатом навчання.

·  Особистим прикладом стимулюйте дитину до навчання (розповідайте про цікаві та повчальні історії зі свого шкільного життя, показуйте збережені фотографії, грамоти, атестати та дипломи).

·  Вислуховуйте думки та власні відчуття дитини про навчання, емоційно підтримуйте її.

·  Створюйте умови захищеності та любові для почуття впевненості та безпеки дитини під час навчання.

·  Спілкуйтеся із вчителями, показуючи дитині зацікавленість у її дільності (успішності, спілкуванні, поведінці).

·  Обговорюйте з дитиною позитивну інформацію, яку принесли з батьківських зборів, а про негативну (залежно від її характеру та ступеня правопорушення) можна промовчати або у спокійно з‘ясуйте думку дитини.

·  Дозвольте дитині спілкуватися поза школою з однокласниками та друзями, не забороняйте спілкування з ними вдома.