26 квітня - День пам'яті

Дата: 26.04.2024 10:55

Чорнобиль

Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності, Великий викид радіоактивного пилу піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. Внаслідок такої масштабної аварії значні дози випромінення отримало понад 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, Росії, а біля півмільйона громадян померли від наслідків радіації.
   Учні 7 класу  під керівництвом класного керівника Капран Л.О. підготували й провели усний журнал-реквієм «Дзвони Чорнобиля», під час якого поділилися інформацією про трагічні події 26 квітня 1986 року, про мужність і героїзм пожежників, які першими прибули на гасіння пожежі, про наслідки аварії для всього світу. Учасники заходу розмірковували про важливість обдуманого й безпечного використання ядерної енергії.
    У 2 класі проведено годину пам'яті "Чорнобиль - біль і скорбота України". Діти переглянули презентацію, склали асоціативний кущ до слова Чорнобиль, вирізали ангелочків та  розфарбували розмальовку.
   На уроці-пам’яті «Чорнобиль:біль та скорбота України» дев’ятикласники  та десятикласник пригадали  трагідні події, вшанували пам’ять ліквідаторів аварії, з’ясували небезпеку  мирного атома та розглянули екологічні наслідки Чорнобильської трагедії.
   Під час виховного заходу «Квітка Відродження» - символ відродження Чорнобильської зони» учні 3 класу дізналися про наслідки  вибуху на Чорнобильській АЕС та зону відчуження. Білі троянди як символ екологічного чистого довкілля стали пам'ятним знаком Чорнобильської трагедії. Білий колір - символ чистоти і невинності, приносить спокій, служить хорошими ліками від стресу.
   У 6 класі проведено урок-молитву «Дзвони Чорнобиля». Діти вшанували подвиг Героїв Чорнобиля, переглянули презентацію, читали вірші  поетів-чорнобильців.
Ще крок вперед, за кроком – ще крок.
Проти «мирного» атома встанем до бою
За знедолені ниви, убиті гаї,
Візьмемося за руки, сестри й братове,
Щоби Вкраїна жила на Землі.
   Під час заходу «Попіл Чорнобиля»  першокласники дізналися основні факти про цей день, переглянули навчальне відео «Урок пам'яті Чорнобиля». Вирізали нагрудних ангеликів скорботи за загиблими і постраждалими, виготовили аплікацію.
   Усний журнал «Чорнобиль. Трагедія... Біль... Пам'ять...» проведено у 8 класі . Прослухали інформацію сторінок : "Все почалось..." , "Правила поводження у забрудненому середовищі", "Зелена аптека", "Герої Чорнобиля", "Пам'ять про Чорнобиль"; читали поезії, слухали спогади очевидців трагедії.
  У 5 класі проведено виховну годину «Чорнобиль - рана України».У 4 класі - урок-памʼять «Гіркий спомин Чорнобиля».  Ознайомилися з наслідками екологічної катастрофи після аварії на Чорнобильській АЕС, переглянули мультфільм «Книга-мандрівка.Україна. Чорнобиль», виготовили журавликів памʼяті та надії.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису  Фото без опису   Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису    Фото без описуФото без опису Фото без опису  Фото без опису  Фото без опису