Історична довідка

Історія школи розпочалася з того, що на початку ХХ століття, у час коли місцева влада приділяла належну увагу розвитку освіти, земство видало указ, згідно з яким необхідно було розпочати будівництво ряду шкіл міста і Лебединського району. У перелік цих закладів входила і школа №3, яка планувалася як семирічка. Пізніше до неї влилася Кобижчанська церковно-приходська школа, а після Жовтневої революції 1917 року її перейменували в радянську школу.

Будівництво приміщення, в якому зараз міститься загальноосвітня школа №3, було розпочато в 1910 році і закінчено в 1913 році. У роки Першої світової війни заклад продовжував працювати, хоча більшість працівників було призвано на війну. У 1929-1930 навчальному році у школі відбувся перший випуск учнів 7 класу. А з 1932 по 1941 рік закладом було здійснено дев’ять випусків. 425 випускників школи пішли працювати в різні галузі господарства. Навіть під час окупації нашого міста фашистами в роки Великої Вітчизняної війни школа не припиняла навчання. Героїчно билися з фашистами на фронтах випускники школи. Багато з них полягло смертю хоробрих. Серед них Дмитро Білодід, Василь Пантюшенко, Іван Мамай, Іван Нездіймишапка та інші.

Після звільнення міста Лебедина від німецько-фашистських загарбників (вересень 1943 року) приміщення школи тимчасово використовувалося під госпіталь. Але вже з 1 жовтня 1943 року школа знову продовжила свою роботу.

Довгий час у школі працювали Міняєв Федір Тимофійович (1924-1949рр.), Шовкун Петро Семенович (1926-1941 рр.), Шовкун Олена Яківна (1926-1941 рр.), Венжега Петро Михайлович (1929-1953 рр.).

У 1954-1955 навчальному році школу було переорганізовано з семирічки в середню. А вже в 1957 році 52 учні стали першими її випускниками.

У 1959-1960 навчальному році навчальний заклад був переорганізований в одинадцятирічну школу.

Плинув час, збільшувалася кількість учнів, а приміщення школи не могло задовольнити їх потреби. Тому в кінці 50-х років за кошти місцевої влади добудували праве крило навчального закладу. А в 1984 році розпочалися роботи по добудові десяти класних кімнат, спортивного залу, шкільних майстерень. Будівництво на даний час не завершено.

З 1957 по 1966 рік атестат зрілості одержали 376 учнів. Десять випускників за відмінні успіхи в навчанні нагороджені золотими і срібними медалями.

У 1965-1966 навчальному році у школі навчалося 630 учнів, працювало 40 педагогів.

Гордістю школи є її випускники, а це спортсмени, юристи, вчителі, люди творчих професій.

З 2010  року впроваджена модель сучасного навчального закладу Школа сприяння здоров’я. Індекатором успішної здоров’яспрямованої діяльності стала перемога закладу в обласному етапі конкурсу-захисту сучасної моделі Школи сприяння здоров’я.

Із 2012 року навчальний заклад визначений як базовий в місті для впровадження програми Європейського Союзу «Школа дружня до дитини»; а в 2014 році став лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращу «Школу дружню до дитини».

Восени 2014 року навчальному закладу виповнилося 100 років.

На сучасному етапі учні закладу освіти беруть участь у олімпіадах з базових дисциплін, є активними учасниками та переможцями конкурсів рідної мови. Постійно діють предметні гуртки, спортивні секції, декоративно-прикладного мистецтва.

У Рейтингу шкіл України 2021 року від «Освіта.ua» наш заклад посів 1 місце серед закладів загальної середньої освіти Лебединської територіальної громади та 12 місце у рейтингу в Сумській області.

Педагогічний колектив пишається своїми учнями та випускниками, прагне створити атмосферу доброти, взаєморозуміння, затишку та співпраці.